karawaning
|

Co to jest karawaning?

Co to jest karawaning i czy taka forma wypoczynku jest dla Wszystkich, którzy lubią podróżować?

podróżowanie kamperemPytanie, jakie postawiliśmy, wydaje się dość trudne na pierwszy rzut oka, ale tak naprawdę odpowiedź jest dość prosta.
Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, co to jest karawaning. Tak jednym zdaniem można powiedzieć, że jest to jedna z form turystyki polegająca na podróżowaniu samochodem kempingowym lub samochodem z przyczepą kempingową. Główną bazą noclegową i żywieniową jest nasz dom na kółkach.

Skoro wiemy już, co to jest karawaning, to teraz przejdźmy do głównego pytania, czyli — Czy karawaning jest dla Wszystkich?

Niestety musimy stwierdzić, że nie, ponieważ niektórzy podróżujący nie wyobrażają sobie spędzania kilku, a czasami kilkunastu godzin w podróży samochodem. Mogliby w tym czasie wygrzewać się już na słonecznych plażach Hiszpanii czy Grecji. Dodatkowo karawaning jest to forma turystyki motorowej. Bardzo dużo czasu spędzamy w samochodzie lub w jego pobliżu, jak na przykład w przyczepie kempingowej. Jak byśmy się nie starali, to wypoczynek w przyczepie kempingowej, czy kamperze nie będzie wyglądał tak samo, jak upragniony urlop w 4 czy 5 gwiazdkowym hotelu. Hotel w formie all inclusive zapewnia nam wszystkie udogodnienia począwszy od śniadania, poprzez napoje, rozrywkę kończąc na kolacji, której nie musimy sami sobie przyrządzać.  W karawaningu tego nie doświadczymy. Tu o wszystko musimy zadbać sami. Podróżując, zdarza się, że w pewnych momentach stają na naszej drodze różnego rodzaju przeszkody czy problemy, które trzeba rozwiązać. Brak wody, gazu czy brak miejsca do opróżnienia toalety, to jedne z licznych problemów jakie musimy rozwiązać. Dodatkowo jadąc przez kraje, w których nie zawsze może być bezpiecznie, musimy znaleźć miejsce na postój, co czasami nie jest łatwą sprawą.

Więc dla kogo jest ten karawaning i kto będzie spełniony, podróżując własnym domem na kółkach?

kamping-namiotTaka forma turystyki jest dla wszystkich, którzy kochają wolność i niezależność. Karawaning jest dla ludzi, którzy nie lubią monotonii, lubią jak coś się dzieje, lubią przygodę i nieznane. Każdego dnia odkrywają nowe, fascynujące miejsca i nigdzie się nie spieszą. Lubią obcować z naturą i doceniają piękno każdego, nowo poznanego miejsca. Lubią jechać przez nowo odkryte kraje i podziwiać ich piękno. Poznawać kulturę i ludzi, których spotykają na swojej drodze. Karawaning to forma pewnego rodzaju uzależnienia. Wiele osób podróżujących po świecie swoimi domami na kółkach, nie wyobraża sobie innej formy wypoczynku.

Podsumowując, karawaning ma tyle samo zwolenników, co przeciwników, jednak dla tych, którzy naprawdę chcą odkrywać piękne zakątki naszej planety, taka forma turystyki jest chyba najlepszą formą przemieszczania się po świecie. Wszystkich, którzy jeszcze nie spróbowali takiej formy podróżowania, namawiamy, żeby to zrobili. Wielu z Was jak raz spróbuje, na pewno zostanie na dłużej w naszej karawaningowej rodzinie. Do zobaczenia na drodze!

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *