Winiety online

Gdzie kupić winiety online

Gdzie kupić elektroniczne winiety online?

Austria

Przejazd przez drogi ekspresowe i autostrady na terytorium Austrii jest płatny. Winietę w formie elektronicznej możemy nabyć drogą elektroniczną.

Austria winiety

Czechy

Przejazd przez drogi ekspresowe i autostrady jest płatny, a od pierwszego stycznia 2021 roku winiety możemy zakupić w formie elektronicznej.

Czechy winiety

Mołdawia

Niezależnie od kategorii wszystkie drogi są płatne. Obowiązuje elektroniczny system poboru opłat. Winietę możemy nabyć drogą elektroniczną.

Mołdawia winiety

Portugalia

System poboru opłat za przejazd przez autostrady i drogi ekspresowe występuje w kilku wersjach i jest uzależniony od miejsca rejestracji pojazdu. Dwa z nich, z których możemy skorzystać to TollCard polegający na wykupieniu karty prepaid z możliwością doładowania środków na przejazdy lub Via Verde Visitors gdzie wypożyczamy urządzenie, upoważniające do przejazdu przez bramki nie zatrzymując się w miejscu poboru opłat. Oba systemy są ściśle powiązane z pojazdem, jakim się poruszamy.

Kalkulator opłat

Portugalia winiety

Rumunia

Niezależnie od kategorii wszystkie drogi są płatne. Przejazd jest monitorowany przez elektroniczny system poboru opłat drogowych, a opłatę możemy uiścić za pomocą elektronicznej winiety drogowej, którą możemy wykupić za pośrednictwem internetu.

Rumunia winiety

Słowacja

Poruszanie się po autostradach i drogach ekspresowych jest płatne. Winietę można nabyć w formie elektronicznej.

Słowacja winiety

Węgry

Poruszanie się po autostradach i drogach ekspresowych jest płatne. Opłata pobierana jest poprzez elektroniczny system poboru opłat drogowych. Winietę można nabyć drogą elektroniczną.

Węgry winiety